U Kočevju je održana druga utrka Giant mtb ZLIK - Zimske lige Istre i Kvarnera. Ukupno najbrži bio je pobjednik prve ovogodišnje utrke Gregor Sikošekdrugi je bio pobjednik kategorije do 19 godina David Ivartnik, i treći Mitja Tancik. Najviše pobjeda na drugoj utrci otišlo je u ruke domžalskom klubu Energijateam.com.

Na vrhu klasične staze za slovenski kup, u Trail centru Kočevje, bilo je nešto snijega. Krug je bio isti kao na utrkama u olimpijskom cross countryju, osim tri tehnički zahtjevnija dijela na kojima su napravili obilaznice. Prevoziti 5 krugova predstavljalo je pravi izazov, s obzirom da se staza iz kruga u krug sve više sklizala a kotači su se zbog velike količine blata vrtili sve teže i sporije.

Gregor Sikošek

Ukupni poredak po kategorijama:

U7 - pobjeda Urbana Dejaka (Energijateam.com) pred klupskim kolegom Borom Križzanom, na trećem mjestu Matija Blašković.

U9 - prvo mjesto Lenart Dejak (Energijateam.com), drugo mjesto Kristjan Zupanc Anclin (Calcit Bike Team) i treće mjesto Jakob Mlakar (MBK sportR.si).

U11 - pobjeda Jurija Zupaniča (Energijateam.com), drugo mjesto Marka Turčića (BBK Grožnjan), na trećem mjestu Nino Majcan (BK mtb Istra Pazin).

U11 djevojčice - pobjeda Mete Tancik (Energijateam.com) pred Leom Mohorić (BK Grobnik)

Start najmlađih

U13 - Pobjeda Eriku Vorkapiću (BK Grobnik)

U15 - Filip Zupanič (KD KM) je bio brži od Sebastiana Živkovića (BK Grobnik).

U15 djevojke – dva kruga najbrže je odradila Daša Mlakar (MBK sportR.si)

U17 – jedini natjecatelj u toj kategoriji bio je Jakob Smolnikar (Energijateam.com), koji je svojim vremenom suvereno konkurirao starijim natjecateljima.

U19 - u toj kategoriji je također nastupio samo jedan natjecatelj. David Ivartnik (Energijateam.com), koji je vozio odlično i bio poprilično konkurentan skoro svima u starijim kategorijama, osim ukupnom pobjedniku. Tako je David suvereno osvojio i drugo mjesto u ukupnom poretku.

David Ivartnik

Kategorija do 30 godina - Prvo mjesto je osvojio Sebastijan Šajina (BK TNT Pazin), na drugo mjesto se uvrstio Edi Pucić (BK Žminj), njegov klupski kolega Karlo Peteh, utrku nije završio.

Kategorija do 40 godina - druge pobjede u sezoni veselio se Gregor Sikošek (JB Team), drugo mjesto je osvojio Mitja Tancik (Energijateam.com), a treće domaćin Janez Dejak, koji isto tako vozi za domžalski klub.

Do 50 godina- prvo mjesto za Jožeta Vesela (KD Papež Podgorje), drugo mjesto je osvojio Goran Zidarić (BK Buzet) treće Milko Zec (BBK Grožnjan).

Kategorija nad 50 godina - prvo mjesto za BK Novigrad i Denisa Bukovca. Na drugo mjesto se uvrstio Denis Udović (BBK Team RODEO).

Djevojke do i preko 30 godina - u kategoriji do 30 godina je bila najbrža Jana Filipović (BK Biker), u kategoriji nad 30 godina Romina Marušić.