Peto kolo Giant mtb Zimske lige Istre i Kvarnera održano je pod organizatorskom palicom BK Poreč. Utrka St Becich privukla je 103 natjecateljice i natjecatelja u petnaest kategorija.

Ukupno najbrži na dinamičnoj stazi bilis uTalijan Daniel Pozzecco (Team Eppinger), Slovenac Gregor Sikošek (JB Team Novo Mesto) i Giacomo Chiumenti (ASD Team Velociraptors). Ujedno su sva trojica odnijeli pobjede u svojim kategorijama!

Rezultati (muške kategorije)

U13 - Filip Rencel je bio brži od Erika Vorkapića (BK Grobnik) i Marka Turčića (BBK Grožnjan).
U15 - Žan Pahor (Energijateam.com) je nadmoćno slavio ispred Matka Margetića i Patrika Grubišića (oba BK Grobnik).
U17 - pobjeda Ivanu Perušku (BK AXA), drugo mjesto Marku Rubi (Adrenalina mtb Team), treće Sebastianu Živkoviću (BK Grobnik).
U19 - Giacomo Chiumenti (ASD Team Velociraptors), apsolutno treći, je slavio u juniorskoj kategoriji. Na drugo mjesto se uvrstio njegov klupski kolega Alessandro Berton, treći je bio Paolo Baldaš iz domaćeg BK Poreč.
U30 - pobjednik i ukupno najbrži je bio Talijan Daniel Pozzecco (Eppinger Team), drugo mjesto je osvojio Alen Tomašev (BK Crikvenica), treće mjesto je pripalo Tadeju Sedlaru (JB Team Novo Mesto).
U40 (master A) - najbrži u kategoriji i ukupno drugoplasirani je bio Gregor Sikošek (JB Team Novo Mesto), na drugo i treće mjesto uvrstili su se članovi Eppinger Team, Talijani Miran Bole i Simone Sandri.
U50 (master B) - pobjeda u roke Jožetu Veselu (KD Papež Podgorje), drugo mjesto je pripalo Alessandru Marchesicu (ASD Gruppo Generali Trieste), treće Bojanu Ločnikaru (Bikerepublic).
50+ (master C) - na vrhu talijanski trojac s Mauriziom Ingusciom (G.S. Azzida Valli del Natisone), Giancarlom Milloccom (Collio Bike Team) i Giovannijem Marassijem (A.S.D. Bike & Run Gorizia).

Ženske kategorije

U15W - Alessia Mastrangelo je bila brža od zemljakinje Sare Hlabian (Cycling team Friulli)
U30W - Nika Dečman (Calcit Bike Team) prvo mjesto, Antonela Juretić drugo, Valentina Pilčić (obje BK Grobnik)  treće.
30+ W - najbrža je bila Talijanka Roberta Capon (ASD Gruppo Generali Trieste), drugo mjesto je osvojila njena zemljakinja Donatella Cosliani (SC Cottur), treće mjesto Barbara Kuhar (BK Žminj).

Početničke kategorije

U7 - osamljeni jahač na kratkom krugu je bio Timon Bobolanović iz Pule
U9 - Filip Pličić (BK Grobnik) je bio spretniji od Ante Bartolića)
U11W - Hana Kiš (BK Poreč) je osvojila prvo, Matea Šenkinc (BBK Team Rodeo) drugo, Talijanka Linda Marchesic treće mjesto.
U11 - pobijedio je Talijan Erik Habian (Cycling team Friulli), drugo mjesto je osvojio Dominik Jugović (BK Grobnik), treće Noa Kuhar (BK Žminj).

Rezultati po kategorijama

Rezultati ukupno

Fotogalerija na facebooku: Biciklistički klub Poreč/Club ciclistico Parenzo.

Slijedeća, 6. utrka Giant mtb Zimske lige Istre i Kvarnera, na rasporedu je 10. veljače u Novigradu, u organizaciji BK Novigrad. 

Pročitaj i:
Giant mtb ZLIK Report: Četvrto kolo Talijanu Pozzeccu
Giant MTB ZLIK Report: Sikošek pobijedio i na trećoj utrci 
Giant mtb ZLIK Report: Sikošek pobijedio u Kočevju
VIDEO: Giant mtb ZLIK #1 Pazin
Giant mtb ZLIK Report: Masovno okupljanje u Pazinu

Koristeći web stranicu mtb.hr slažete za uporabu kolačiča. Detalji.