Još jednom je serija SLOEnduro dodijelila trofeje najboljima sezone u Domu mladih u Ajdovščini. Ovo je bila sedma sezona u nizu, a biciklisti su se natjecali na pet SloEnduro utrka u Sloveniji, Hrvatskoj i Austriji, te devet utrka SloEnduro 4Fun u Sloveniji i Italiji.  

      

U „prvoj ligi“ svoje je bodove skupilo 380 sudionika iz 17 zemalja. Black Hole Enduro u Koruškoj, koji je bio uključen u europsku EWS seriju nesumnjivo je pridonio značajnom porastu u odnosu na prošlu godinu. 

 

Iako je sve ostalo već manje-više poznato, svi su najviše iščekivali objavu najboljeg događaja u sezoni. Titulu je po prvi puta osvojio Enduro Grozni Grožnjanu, posljednja utrka serije SLOEnduro u organizaciji BBK Grožnjan. Ovaj je događaj u kalendaru SLOEndura od početka serijala. 

 

Na naslovnoj fotografiji organizatori s predstavnikom BBK Grožnjan Alenom Jurjevićem, u donjem redu s najvećim trofejom u ruci

 

Na pitanje o vijestima za sezonu 2020 koordinator serije Matej Okorn kratko je odgovorio: Održat će se ukupno 13 događaja, s jednom novom lokacijom u seriji SLOEnduro. U seriji 4Fun pojavit će se mnogi novi formati natjecanja.


Tina Perše i Max Fejer, ukupni pobjednici i dobitnici ukupnog poretka Kendinih SuperEtapa

 

Svi primatelji trofeja i zahvalnica

Kategorija hobi

1 - Daniel Apreutesei, AUT, Radlager Mountainbikeverein

2 - Reiner Glaz, AUT, Bikeclub Giant Stattegg

3 - Christian Stiebellehner, AUT, Radsport Lietz

 

Kategorija master 3

1 - Martin Brus, SLO, Kamplc Racing Team

2 - Michael Strohmayer, AUT

3 - Tine Zupan, SLO, Scott Team

 

Kategorija master 2

1 - Grega Nagode, SLO, Energijateam.com

2 - Walter Zeidler, AUT, Bikeclub Giant Stattegg

3 - Christian Stadlberger, AUT, Radlager Mountainbikeverein

 

Kategorija master 1

1 - Peter Pingtzer, AUT, RDNK Racing

2 - Tino Huber, AUT, tim Dorrong

3 - Paul Heimel, AUT, ASKÖ Radwelt MK Factory Racing

 

Kategorija junior

1 - Aljaž Chernigoj, SLO, Kamplc Racing Team

2 - Christoph Sax, AUT

3 - Jakob Smolnikar, SLO, Energijateam.com

 

Muškarci do 30 godina

1 - Max Fejer, AUT, tim Dorrong

2 - Vid Peršak, SLO, Orbea Enduro Team

3 - Peter Mihalkovits, AUT, Radwelt MK Factory Racing

 

Ženska kategorija

1 - Tina Perse, SLO, Calcit Bike Team

2 - Yana Dobnig, AUT, tim Dorrong

3 - Romina Marušić, CRO, BK Novigrad

 

Ukupni poredak muških natjecatelja

1 - Feyer Max, AUT, Team Dorrong

2 - Persak Vid, SLO, Orbea Enduro tim

3 - Peter Mihalkovits, AUT, Radwelt MK Factory Racing

4 - Max Trafella, AUT, Do- Biker Bruck / Mur

5 - Nejc Huth, SLO, Energijateam.com

 

Ekipni poredak

1 - Tim Dorrong Enduro, AUT

2 - Energijateam.com, SLO

3 - Calcit Bike Team, SLO



Predstavici tri najbolje momčadi sezone

 

Sve konačne ljestvice

 

O’Nealov novak sezone

Aljaž Černigoj

 

Superrajder

Grega Nagode

 

Ukupni pobjednici Kendinih SuperEtapa

Tina Perše

Max Fejer




Zahvale organizatorima

ASD Unione Ciclisti Caprivesi – Gorizia Enduro

DK Kampelc – Kamplc Enduro

ASD 360 MTB – Enduro 3 Camini

KD Krokar – Enduro Krokar

GKD Borovci – Bike Beer Fest Enduro

ZKŠTM Ravne na Koroškem – Poseka FunEnduro

ŠD MTB Koroška – Black Hole Enduro

ADS Team Granzon – Krivapete Enduro

Sport klub Nitro ski & snowboard – Na Kope 4Fun

ŠD Bam.Bi – Enduro Krvavec

BBK Team Rodeo - Trnduro

KD Melamin – Enduro Kočevje

ŠD Golovec Trails – Golovec Trails Ljubljana

BBK Grožnjan – Enduro Grozni

 

Najbolji događaj u sezoni

Enduro Grozni, CRO, BBK Grožnjan

 

Zahvale pokroviteljima serije

Kenda Rubber Ind.

Energijabikes

Velo d.d.

Vipava Outdoor

mtb.si

 

Zahvale suradnicima SLOEndura

Aircam.si - Martin Zgela, video produkcija

Mags Timing, mjerenje vremena

Blaž Gavran, koordinator

Jaka Tancik, koordinator

Anze Petkovšek, fotoprodukcija

Dan Prohart, pomoćnik koordinatora

 

Fotografije Ma_Tej, više fotografija u izvještaju na sloenduro.com