U organizaciji BBK Istra Bike Labin i Bike centra Rabac, u Rapcu je danas održana treća utrka u sezoni Zimske lige Istre i Kvarnera. Unatoč lošem vremenu, na startu se okupilo 120 natjecatelja i natjecateljica .

Apsolutnu pobjedu, drugu ove godine, osvojio je Gregor Sikošek (pobjednik u kategoriji U40), drugi je najbrži bio Robi Jenko (pobjednik u kategoriji U30), a treći je Rok Golob, koji je završio na drugom mjestu u kategoriji U40.

Rezultati (muške kategorije)

U13 - Marko Turčić (BC Novigrad) osvojio je prvo, Dominik Jugović drugo, Ivano Bozanić (obojica BC Grobnik) treće.
U15 - Pobjednik XC Ježenj bio je i najbrži u Rapcu .Prvo mjesto Erik Vorkapić (BK Grobnik), drugo mjesto David Sandić (BK MTB Istra Pazin), treće mjesto pripalo je Neu Ivanoviću (BK Grobnik).
U17   - U ovoj kategoriji rezultati su bili isti kao na XC Ježenj.Prvo mjesto Ivan Peruško (BK AXA), drugo mjesto Matko Margetić, treće mjesto Sebastijan Živković (obojica BK Grobnik).
U19 - Noa Bertović (BK Axa) prvi, Dylan Šestan drugi, a Lukas Modrušan (Adrenalina MTB Team) treći.
U30 - Robi Jenko (MebloJOGI Pro-Concrete) osvojio je prvo mjesto.Slijedili su ga Alessandro Berton (ASD Team Velociraptors) i Deni Baniček, apsolutni pobjednik prve utrke ovogodišnje serije.
U40   - Gregor Sikošek (JB Team Novo Mesto) osvojio je drugu uzastopnu pobjedu.Drugo mjesto pripalo je Roku Golobu (Bike Point Lošinj), treću je ciljnu liniju prešao Mitja Klavora.Isti redoslijed kao na XC Ježenj.
U50   - U ovoj kategoriji ove godine kraljuje Jože Vesel (KD Papež Podgorje), što je njegova treća uzastopna pobjeda.Drugo mjesto pripalo je Deanu Kralju (MBC Trst), treći je Igor Božić (Adrenalina MTB Team)
50+ - Giancarlo Milocco (GS Azzida ) postigao je drugu ovogodišnju pobjedu.Drugo mjesto pripalo je Giovanniju Marassi (ASDBike & Run Gorizia), treći je bio Dario Radmanović (BK MTB Istra Pazin).

Ženske kategorije

U30 W - Kao i na drugoj utrci, Antonela Juretić (BK Grobnik) pokazala je svoju najbolju spremnost danas, iza nje se uvrstila klupska kolegica Valentina Pilčić, a treće mjesto je osvojila Alessia Mastrangelo (Cycling team Friuli).
30+ W - Donatella Cosliani (SC Cottur ASD), treća u drugoj utrci serije, slavila ispred Fiorelle Botter (ASD Team Velociraptors). Treće mjesto pripalo je Silani Cherin (XC Team Trieste).
U15 W - Sara Hlabian (CTF) bila je jedina djevojka u ovoj kategoriji.

Dječje kategorije

U7 - Val Milat bio je spretniji od Martina Golje (BBK Istra Bike).
U9 - Ožbej Lampe (MB Črni Vrh) bio je brži od Timona Babolanovića (Adrenalina MTB Team).
U11 - Noa Kuhar (BK MTB Istra Pazin) prvo mjesto, Antonio Licul (BK Grobnik) drugo, a Erik Hlabian (CTF) treće.
U11 W - Prvo mjesto za Nicole Nizic (BBK Team Rodeo), drugo za Stefani Šrucelj.

Rezultati po kategorijama

Rezultati apsolutno

Sljedeća utrka Zimske lige Istre i Kvarnera održat će se 8. prosinca .XC Žminj Boška u organizaciji BK Žminj.

Naslovna fotografija Chip Timing

Pročitaj i
Giant mtb ZLIK Report: Deni Baniček najbrži u prvom kolu
Giant mtb ZLIK Report: Sikošek i Bonačić najbrži u drugom kolu