XC zimska liga Dalmacije nastavljena je u nedjelju 8. prosinca utrkama šestog kola u sklopu XCP Kanal sv. Ante sa startom i ciljem na plaži Minerska na šetnici kroz kanal Sv. Ante. Organizatorima je vrijeme išlo na ruku, pa je i ovo kolo XCZLD premašilo brojku od dvjesto natjecatelja, ukupno 227 od čega je 66 u dječjim kategorijama.

Kiša je dan prije natopila valovite trailove po šumama uz šibenski kanal, i naizgled laganih 25km sa 250m uspona pokazalo se kao pravi „muški maraton“ sa dinamičnim singlovima, dropovima, oštrim hupserima i drugim poslasticama koje tražimo od jedne MTB utrke. 



Bruno Paškalin i Antonio Barać


Startali su neki od trenutno najboljih hrvatskih biciklista kako elite vozača tako i prekaljenih veterana i juniora, koji su uključili ovu utrku u svoj zimski program priprema. Nakon završetka velike utrke i najmlađi su došli na red i vozili kružnu 800m dugu stazu uz plažu.
 
Najbrži na šibenskoj velikoj stazi u ukupnom poretku ovaj put bio je Antonio Barać (Meridiana Kamen Team), iza njega klupski kolega Kristijan Budimir, a treći je bio treći Bruno Paškalin (KK Adria Mobil).

U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Sabina Rzepka (BK Primošten) druga Natalija Bakula (BK Fortica), a treća Tanja Čondrić (BK Konavle).



XCZLD Kanal sv. Ante: Najbolji u izabranim kategorijama

M 17-18

1 - Bruno Paškalin (KK Adria Mobil) 1:00:44 (24.2 km/h)

2 - Filip Markovina (BBK Orlov krug) 1:10:13

3 - Matija Orlović (BK Aks) 1:12:27

 

M 19-29

1 - Antonio Barać (Meridiana Kamen Team) 0:59:48 (24.6 km/h)

2 - Kristijan Budimir (Meridiana Kamen Team) 1:00:42

3 - Lorenzo Marenzi (Meridiana Kamen Team) 1:05:50


Sabina Rzepka


M 30 – 39

1 - Milo Pilski (BK Vid Ročić), 1:00:47 (24.2 km/h)

2 - Davor Ružić (BK Vid Ročić), 1:03:30

3 - Tonko Juras (BBK Orlov krug), 1:04:38

 

M 40 – 49

1 - Ivica Mesarić (BBK Orlov krug), 1:01:05 (24.1 km/h)

2 - Marko Fržop (BK Top Sport), 1:01:09

3 - Marin Pejdo (BBK Orlov krug), 1:02:34


I u Šibeniku je bilo puno natjecatelj(ic)a u dječjim kategorijama

 

M 50 plus

1 - Dragan Peručić (BK Konavle), 1:06:23 (22.1 km/h)

2 - Joško Fržop (BBK Orlov krug), 1:06:41

3 - Damir Senečić (BK Faust Vrančić), 1:10:00

 

Žene

1 - Sabina Rzepka (BK Primošten), 1:11:05 (20.7 km/h)

2 - Natalija Bakula (BK Fortica), 1:15:40

3 - Tanja Čondrić (BK Konavle), 1:23:22

 

XCZLD Kanal sv. Ante: Rezultati

Albumi s fotografijama na društvenoj mreži: www.facebook.com 

 

Naslovna fotografija: Marko Fržop, Ivica Mesarić, Marin Pejdo… Foto: Milan Balaban