Šestom utrkom sezone u Novigradu je nastavljena Zimska liga Istre i Kvarnera. U nedjelju su ZLIKovci prašili dobro poznatom stazom, krugom dugim nešto manje od pet kilometara. BK Novigrad je utrku organizirao peti put, a ove godine okupilo se rekordnih 171 trkača.

Muške kategorije morale su pet puta odvoziti ovaj zabavan i dinamičan krug, a ukupno najbrži bio je Gregor Dimič iz Energijateam.com;  sat, jednu minutu i 51 sekundu, 19 sekundi brže od, Talijana Daniela Pozzecca (Eppinger Team). Gregor Sikošek (Keindl Sport Team - Winter) zauzeo je na treće mjesto s još devet sekundi zaostatka, ali je pobijedio u kategoriji U40.

Rezultati (muške kategorije)

U13 - pobjednik je Simone Leo (ASD Acido Lattico Team). Drugo mjesto pripalo je Marku Turčiću (BK Novigrad), treće mjesto pripalo je Dominiku Jugoviću (BK Grobnik).

U15 - Jean Pahor (Energijateam.com) prvi, David Sandić (BK mtb Istra Pazin) i Erik Vorkapić (BK Grobnik) treći.

U17 – Pobjedu je uzeo Cristian Di Gasperu (ASD Team Granzon), drugo mjesto pripalo je Ivanu Peruško (BK AXA), a treći je Gašper Ahačič (Energijateam.com).

U19 - Pobjeda u rukama Carla Juriševića (BK Vertigo), drugo mjesto pripalo je Janu Modrijanu (KD Rajd), treći je bio Lukas Modrušan (Adrenalina MTB Team).

U30 - Gregor Dimic (Energijateam.com) prvo, Daniel Pozzecco (Eppinger Team) i Sandy Kovačević (BK Lood) treće mjesto.

U40 - U drugoj najbrojnijoj kategoriji prvi je bio Gregor Sikošek (Keindl Sport Team - Winter), Luka Grubišić (Adrenalina mtb Team) drugi, a Andrea Đurđević (BK Novigrad) treći.

U50 - Najbrojnija kategorija imala je 35 natjecatelja. Slavio je pobjednik 5. utrke sezone Loris Tomat (ASD Valchiaro). Drugo mjesto pripalo je Ivici Mesariću (BBK Orlov Krug ), treći je bio Aleš Rijavec (Energijateam.com).

50+ - Maurizio Inguscio (GS Azzida), Gianfranco Paladino (Collio Bike Team) i Zoran Perić (BK Kairos Trogir) bili su trojica najbržih.

U50 (e-bike) - Jedini vozač na stazi bio je Ante Perica (Adrenalina mtb Team).

Ženske kategorije

U30 W - Pobjeda je pripala Tamari Homar (Energijateam.com), pobjednica utrke St Becich Daša Mlakar (MBK Črni vrh) je osvojila drugo mjesto, Lucrezia Braida (ASD Team Granzon) je treća.

30+ W - Trostruki talijanski trijumf. Roberta Cepon (ASD Gruppo Generali) bila je prva, drugo mjesto osvojila je Daniel Fedele (Gruppo Bastion Bike ASD), a treće Donatella Cosliani (SC Cottur ASD).

U15 W - Jedina vozačica u kategoriji bila je Sara Hlabian (CTF).

Dječje kategorije

U7 - Val Milat (BK Campetto) ponovio je pobjedu iz St. Becich, a drugo mjesto pripalo je Gabrijelu Brneliću (BK Grobnik).

U9 - Ožbej Lampe (MBK Črni Vrh) prvi, Marcos Ramon (Ljubljana MigiMigi ) drugi, a Jan Horvat (BBK Šišmiš) treći.

U11 - Pobjeda za Filipa Nošića (BBK Šišmiš), drugo mjesto za Jakoba Mlakara i treće za Urban Lampeta (oba MBK Črni Vrh)

U11 W - Gita Golja (BBK Istra Bike), drugo mjesto osvojila je Stefani Štrucelj.

To se zove masovni start na ZLIK-u. Sjajno je vidjeti toliko brdskih biciklista koji su sudjelovali na utrci i to početkom veljače.

Rezultati po krugovima

Rezultati po kategorijama

Bogatu foto galeriju potraži na facebook profilu Biciklistički Klub Novigrad

Sedma utrka ZLIK na rasporedu je 16. veljače. XC Roč u organizaciji Biciklistički Klub Buzet.